Kablosuz Ağ Çözümleri

Geçmişte var olan teknolojilerle kullanılan kablolu ağ alt yapısı günümüzde yerini yeni çıkan kablosuz ürün teknolojileri ile daha az kullanılabilir hale gelmiştir.Kablosuz ürünler sayesinde kabloların oluşturduğu görüntü kirliliği, yüksek maliyetler,kabloda oluşabilecek hasarlar gibi birçok problemleri geride  bırakmış oluyoruz.

Kablosuz ürünlerin gelişmesiyle piyasada bulunan ürünlerin sayıları artmakta ve rekabet çoğalmaktadır.Kablosuz ürün teknolojileri ile artık veri aktarımı,görüntü aktarımı,ses aktarımı gibi birçok hizmetlerden faydalanabilirsiniz.Kablosuz ürünler gelişmekle beraber bu ürünleri sizin kullanabileceğiniz en doğru cihazlar ile sağlamak gerekmektedir.Ürünlerin kalitesinin yanı sıra bu ürünlerin yapılandırılması ve yönetimi kullandığınız teknolojiden randıman almanız için çok önemli bir etkendir.

Kablosuz Ağ Çözümleri ürünler alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar ;

  • Ürünün yönetilebilir arayüze sahip olması
  • Vlan desteği olması
  • Bağlantı yoğunluğunu kaldırabilir olması

Kablosuz ürünleri hangi amaçla kullanabilirsiniz ?

Access Point :

İnternet servis sağlayıcınız tarafından gelen interneti firma çalışanlarınıza kablosuz network ağı oluşturarak internet erişim hizmeti sağlar.

Access Pointler genellikle kablolu bağlantıları kablosuz bağlantılara çevirmek için kullanılır.Access Pointler iç mekanlarda veya dış mekanlarda kablo çekimi zor olan yerlerde de size internet paylaşımı için kolaylık sağlayacaktır.

Noktadan Noktaya İnternet ve Veri Aktarımı  :

Noktadan Noktaya İnternet erişimi , aynı şirketin birden fazla lokasyonu olan yerlerinde her lokasyona ayrı ayrı internet maliyeti ödemektense tek lokasyondaki interneti tüm şubelere aktarma ve şirket içerisinde gerekli yapılandırmalar yapılarak network yapısının aynı ağda olup iş akışının daha kolay kullanımı sağlayacaktır.Kablosuz Ağ çözümleri

AirFiber :

Günümüzde gelişen teknolojik ürünler ile internet sağlayıcılarının firmanıza verdiği internet hızı yetersiz gelebilir.

AirFiber teknolojisi sayesinde firmanıza kablosal altyapı ile gelen internet hizmetini geride bırakarak , internet hizmetini kablosuz  AirFiber teknolojisi ile alabilirsiniz. Ayrıca bu hizmet sayesinde internet hizmeti daha hızlı ve hız düşüklüğü yaşamadan rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

D2 Bilgi Teknolojileri ailesi olarak kablosuz ağ çözümleri ile firmanızda kurabileceğiniz sistemlerinizde sizlere en iyi ve en doğru ürünlerimizle tecrübelerimize dayanarak kablosuz  network yapısı ile güvenilir bir ağ ortamı(firewall) sağlayarak  hizmetimizi sunmaktayız.Sizlere daha iyi bilgi verebilmek için 0212 220 10 32 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Unifi Accespoint

Kablosuz Ağ Çözümleri