sistem_destek_banner

Kurumsal Bilgisayar Bakım Anlaşmaları & Teknik Destek Hizmetleri

Tek noktada birçok teknik konuyu çözüme kavuşturacağınız

hızlı ve dinamik kadromuzla hizmetnizdeyiz...

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Bilgisayar Bakım Anlaşması, firmaların bilgi işlem tarafındaki ihtiyaçları göz önüne alınarak , firmanın en önemli ihtiyacı hangi tarafta ise o konuda eğitimli destek elemanımız tarafından uzaktan veye yerinde olacak şekilde en hızlı şekilde çözülür.

Bilgisayar  Bakım Anlaşmasının Faydası

 Tüm işletmeler , sunucular, masaüstü bilgisayarlar, yazıcılar vb. olsun bilgi işlem altyapısına güvenmektedir. Bilgi işlem tarafındaki cihazlar , bir firmanın temel işlevlerini sürdürebilmesi  için hayati önem taşımaktadır; bu sistemler  destek sistemleriniz en çok ihtiyaç duyduğunuz anda çalışmadığında doğaçlama yapmak yerine, yönetilen bir BT servis sağlayıcısı ile sözleşme bakım anlaşması imzalaması imzalamanın firma için çok büyük avantajları vardır . Acil onarım programlarına erişimin yanı sıra rutin bir bakım programından da yararlanabilirsiniz. Sistemleriniz için bir sözleşme bakım sözleşmesinin işletmenizi bir sonraki seviyeye taşımasının birçok nedeninden sadece birkaçı.

Sözleşmenin ömrü boyunca maliyet tasarrufu

Şirket sahiplerini bir bilişim  şirketi ile sözleşme imzalamaktan alıkoyan bir şey, onarımlara gerçekten ihtiyaç duyulmadığında ön ödeme yapma fikridir.  Bir sözleşme anlaşması uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Donanımınız için daha uzun kullanım ömrü
Sunucular, bilgisayarlar,yazıcılar ve iş istasyonları önemli bir yatırımdır, bu yüzden doğal olarak herkes ekipmanlarından daha uzun bir ömür elde edebilmek ister. Rutin bir bakım programına bağlı kalarak, donanımınız büyük bir soruna neden olmadan önce ciddi sorunları yakalamak için tasarlanmış kapsamlı denetimlere tabi tutulacaktır. Beklenmedik bir sistem arızası yaşamanız daha az olasıdır ve işlemlerinizin en yüksek verimlilikte devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Özel periyodik bakım çizelgesi
Zaten zamanınız ve dikkatiniz için yarışan çok sayıda göreviniz var ve çeşitli sistemleriniz için ne zaman servis çağırmanız gerektiğini hatırlamak muhtemelen yapılacaklar listenizde yüksek öncelikli değil. D2 Bilgi teknolojileri ile ortaklık kurduğunuzda, firmanıza özel ayırdığımız servis elamanımız veya müşteri temsilciniz sizin için yoğun çalışmalarla ilgilenecek.Rutin bakım programınızı ve tedarik siparişlerinizi takip edecek ve harekete geçilmesi gerektiğinde sizinle iletişime geçeceklerdir.

Bilgisayar Bakım Anlaşması Acil servis

Şirket içinde olası bazı acil durumlarda, firma çalışanlarının panik yapmasına sebep olabilir. D2 Bilgi Teknolojileri ile mevcut bir anlaşmanız varsa, acil durum servisine ihtiyaç duyulması durumunda kiminle iletişime geçeceğinizi bilir, size özel tayin ettiğimiz bilişim uzmanı arkadaşımıza 7/24 ulaşabilirsiniz. Sistemleriniz beklenmedik bir şekilde çöktüğünde, zaman çok önemlidir ve size yardımcı olacak bilgi işlem personelimizi aramak için değerli dakikalarınızı boşa harcamazsınız.

Bilgisayar Bakım Anlaşması – Uzman teknisyenler

İşinizi bilen konusunda uzman ve ekipmanınızı bilen bir teknisyenle ilişki kurmak her iki taraf için de faydalıdır. Planlanmış bir bakım sözleşmeniz olduğunda, destek ekibi belirli sistemleriniz ve ihtiyaçlarınız hakkında bilgi edinmek için zaman kaybetmek zorunda kalmaz. Ayrıca önceden iş süreçlerimizle tanışabilirler, böylece operasyonlarınız için hangi sistemlerin en önemli olduğunu tam olarak bilirler.

Bilgisayar bakım anlaşması ile kurumlara aşağıdaki hizmetleri sağlamaktayız

Uzaktan ve yerinde canlı destek

Konusunda uzman servis bilgi işlem personelimize problem ulaştığında ilk olarak hızlı şekilde uzaktan çözülmeye çalışılır, eğer uzaktan çözülemiyorsa aynı gün içinde yerinde çözülür.

Teknik Personel bulundurma

Eğer istenirse haftanın belli günlerinde yerinde gün boyu yerinde teknik personel  bulundurma hizmeti firmamız tarafından müşterilerimize sunulmaktadır.

Periyodik sunucu yedeklerinin alınması

Sunucuda olan programların verilerinin periyodik şekilde yedeklenmesi , saklanması , acil bir durumda yedeklerin geriye aktarılması

Virüs kontrollerinin yapılması

Sunucu ve kullanıcı bilgisayarlarındaki virüslerin temizlenmesi, kullanıcıların bilinçlendirilmesi

Firma çalışanları ile güvenlik eğitimi

Firma çalışanlarına mail vb. yollarla gelen dosyaları açarken bilinçli olmaları, dosyayı açmadan önce dikkat etmeleri gereken unsurlar, sahte banka  siteleri üzerinden gelen dolandırıcılık maillerine karşı çalışanların bilinçlendirilmesi konusunda birebir eğitimler verilmektedir.

Firewall vb. cihazların güncellenmesi

Kurum içinde bulunan firewall güvenlik duvarının güncel tutulması, güvenlik açığı yaratan bazı uygulamaların engellenmesi

Sistem Kontrolü

Lisansız yazılımların tespit edilmesi ve gerekli raporları çıkarılması, firma yetkililerine bilgi verilmesi, bilgisayar envanterinin çıkarılması ve raporlanması, sistemlerin güvenlik açıklarının çıkarılması.

Kurum İnternet Trafiği ve raporlanması

Çalışanların şirkette mesai saattleri içinde internette ne gibi sitelere erişim yaptıklarının raporlanması, eğer kısıtlanması gereken sosyal medya , youtube vb. uygulamalar çok kullanılıyorsa firma yetkililerinden alınacak izinle gerekli kısıtlamaların yapılması.

Bilgisayar İç temizliği

Elektronik cihazların iç temizliği, tozlardan arındırılması  cihazın ömrü açısından ve sessiz çalışması açısından çok önemlidir, teknik ekiplerimiz tarafından cihaz temizliği kurumun uygun olduğu bir zamanda periyodik olarak titizlikle yapılmaktadır.

5651 Kanununa Göre Loglama ve imzalama

Kurumların devletin istediği kanuni yasal internet trafiğini kayıt alma ile ilgili eksikleri doğrultusunda yapılması gerekenleri rapor halinde sunmak ve gerekli işlemleri yaparak kurumları yasal yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlamak.

Sonuç olarak bilgisayar bakım anlaşması yaparak, firmanızın daha verimli çalışmasını, çalışanların verimlerinin artırılması, herhangi bir arıza durumunda sistemlerinizin en az kayıpla çalışmasını sağlamaktayız. Sizde bakım anlaşması yapmak isterseniz aşağıda iletişim numaralarımızdan bizimle iletişim kurabiliriz. Sizden gelecek olan talep sonrasında firmanıza gelip, ücretsiz keşif yapmaktayız.  Yapılan keşif sonucu size yine ücretsiz hazırladığımız keşif raporu sonunda bakım anlaşması yapıp çalışmalara başlamaktayız.

Bilgisayar Bakım Anlaşması

 

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım !

Bizden haberler

Gigaset

Gigaset MultiCell Dect Sistem eğitimlerimizi tamamlayıp , yetkinlik sertifikamızı aldık. Gigaset N720 ve N870 Ip Pro ürünlerinin satış ve kurulumlarını yapmaktayız.

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları Personel Eğitim Birimleri İstanbul ve Kahramanmaraş şubeleri dolpway hotspot ve 5651 loglama çözümleri ile kursiyerlerine güvenli bir internet sağlamaktadır.

Derya Öncü Kolejleri

Derya Öncü Kolejleri Üsküdar ve Çekmeköy okullarında ağ güvenliğinde dolpway network security tercih etmiştir.Şubeler arasında VPN bağlantıları yapılarak üzerinden veri ve ses trafiği akışı güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.

Mim Hotel

Mim Hotel , tüm otel içerisinde kullanılan internet , telefon santrali , sunucu , kamera ve bilgisayar tarafındaki tüm işlemlerinde bizi tercih etti. Bu projede birlikte çalıştığımız BSM Teknik Proje Murat Bey’e ve ekibine teşekkür ederiz.

Silk & Cashmere alobulut ile yola devam...

Silk & Cashmere mevcut kullandığı analog telefon santralinden vazgeçerek alobulut sistemimize başarılı bir şekilde geçiş sağlamıştır. Tüm telekom hatları VOIP üzerine taşınarak , şubeler ve merkez ofis kendi arasında ücretsiz görüşmektedir.

Bilkent Cyberpark

Bilkent Holding bünyesinde bulunan teknokent olan Cyberpark Ankara merkez ofis , açık alan ve konferans salonlarında dolpway hotspot ve 5651 loglama sistemi kurulumu başarı ile tamamlanmıştır. CyberPark Emre Bey ve Tufan Bey’e ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

İletişim

D2 Bilgi Teknolojileri Hab. Yazılım. Güv. Sistemleri Tic. Ltd.Şti

Şenlikköy Mah. Ay Sk No:6/1 Florya / Bakırköy / İstanbul

0212 2201032

d2@d2.com.trWhatsApp Üzerinden Bize Yazın (7/24 Çevrimiçiyiz)

Şimdi Ara