Pfsense Profesyonel Destek Hizmeti

AÇIK KAYNAK GÜVENLİĞİ

PfSense ®  firewall yazılımını kullanan binlerce işletmelerin verdiği güçle , hızla dünyanın en güvenilir açık kaynaklı ağ güvenliği çözümü haline geliyor .

Kaynaktan Profesyonel Yardım Alın

PfSense ® yazılımını en iyi bilen ekipten destek alın. D2 Bilgi Teknolojileri,  pfSense kurulumu ve yapılandırma sorunu konusunda size yardımcı olacak en bilgili ve yetenekli kişilere sahiptir.  Destek ekibimiz  güvenlik duvarı uygulamasını kapsayan uçtan uca çözümler sunmak için sizleri bekliyor.

Bir ağ uzak konumlara ve harici bileşenlere uzandığında bu zorluklar çoğalır. Hem teknoloji hem de iş gereksinimlerini karşılayan karmaşık bir ağ tasarlamak ve dağıtmak, her zaman çok yüksek düzeyde ağ uzmanlığı gerektirir.

D2 Bilgi Teknolojileri profesyonel destek  hizmetlerini  yönetmek için en iyi bilgi birikimine sahiptir.

D2 Bilgi Teknolojileri ® profesyonel pfsense Destek Hizmetleri, yüksek kaliteli, işe hazır bir ağ tasarlama ve oluşturma konusunda kapsamlı ağ uzmanlığı sağlayarak, personeli tutma ihtiyacını azaltabilir veya ortadan kaldırabilir. Gereksiz yere network sistemlerine para vermektense PfSense ile en ideal bütçelerle güvenliğini sağlayabilrsiniz ve bunun için D2 Bilgi Teknolojilerinden en iyi desteği alabilrsiniz.

PfSense® üzerine kurulu ağ stratejilerine sahip işletmeler için, D2 Bilgi Teknolojileri Professional Servis, ortaklık için eşsiz bir seçimdir.  D2 Bilgi Teknolojileri Professional Servis, bütçeyi bozmadan yüksek kaliteli güvenli ağ sstemleri krumak için en iyi çözüm sağlayan firmalardandır.

DANIŞMANLIK ve uygulama hizmetleri

Yeni, büyük orta ve küçük  ölçekli firmalar için, müşteriler genellikle uçtan uca bir uygulama için bizimle etkileşime girer. Biz gereksinimleri toplama, çözüm tasarımı, kurulum desteği, entegrasyon konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Firewall Dönüşüm Hizmetleri

Olan firewall sistemini PfSense yazılımına dönüştürmek isteyen mevcut bir güvenlik duvarına sahip müşteriler için, pfSense yazılımınızı mevcut güvenlik duvarı ürününüzün ayarlarına uyacak şekilde yapılandırabiliriz.

Yönetilen Yükseltmeler

Yazılım yükseltmeleri genellikle beklenmedik zorluklar, önemli risk ve plansız kesinti sunar. Yüzlerce üretim seviyesi yükseltmeyi yönetiyoruz ve zamanla, bu, müşterileri pfSense yazılımının en son sürümüyle güncel tutmak için kapsamlı bir dizi en iyi uygulama geliştirmemize yardımcı oldu.

Ağ Güvenliği Danışmanlığı

İç ağınızın ve sistem güvenlik kontrollerinizin güvenlik duruşunu değerlendirmek amacıyla kapsamlı bir güvenlik açığı değerlendirmesi yapabilir. Ağ içindeki her cihaz yapılandırma arka kapılar için değerlendirilir, Truva atları, kötü amaçlı yazılım, ve dışarıdan saldırılara ve müdahalelere yol açabilir, bu gibi durumlara maruz kalmamak için D2 Bilgi Teknolojileri ile birlikte çalışabilirsiniz.

Eğitim

D2 Bilgi Teknolojileri, PfSense  ve hizmetleri hakkındaki bilginizi artırmak için derinlemesine kurslar sunar . PfSense yazılımı ile ilgili tek yetkili eğitimi sunuyoruz. Personelinizin güvenlik becerilerini korumak veya geliştirmek veya müşteri memnuniyetini artırmak için son derece uzmanlaşmış destek sunmak gerektiğinde, D2 Bilgi Teknolojileri en iyi seçimdir.

Pfsense İçin Özel Geliştirmelerimiz

5651 Loglama ve İmzalama

5651 nolu kanuna göre, firma içinde internetinizi kullanan misafirlerinizin veya çalışan personelinizin iç IP adresini, bu IP adresini ne kadar süreyle ve hangi MAC adresiyle kullandıklarını kaydetmelisiniz. Bu yeterli midir peki? Maalesef değil. Sizin dış IP adresinizden işlenecek bir suçta, iç IP adresi ve MAC adresini kolluk kuvvetine vermeniz yeterli olmaz. Bununla birlikte bu IP adresinin ilgili zaman zarfı içinde kimin tarafından kullanıldığını ve hangi sitelere eriştiğini de bildirmeniz gerekir. İster firma içinde Active dircotroy den doğrulama yapılsın, ister tc kimlik ile, ister sms ile doğrulama yapılsın, loglana ıp adresi ve mac acresi hangi zaman içinde kim tarafından kullanıldığının da loglanması gerekmektedir.

Pfsense İçin Özelleştirilmiş Hotspot

Pfsense Smsli Hotspot

Firmanıza gelen müşterileriniz, misafirleriniz; bilgisayarlarından cep telefonlarından internete bağlandıklarında browsır ekranında karşılarına gelen ekranda cep telefon numaralarını girdekten sonra “kayıt ol” butonuna bastıklarında cep telefonlarına gelen sms şifresi ile internete giriş yapabilirler. Kullanıcının rahat oturum açabilmesi için şifre gönderildikten sonra kişinin şifre gireceği ekran otomatik olarak kullanıcının ekranına getirilir. Sms sistemini kullanabilmek için internet üzerinden sms hizmeti veren sms firmalarından sms kontorü almak gerekmektedir.

Pfsense Tc Kimlikli hotspot

T.C Kimlik Doğrulama: Özellikle hotel, internet cafe, yurt gibi internet hizmeti veren birimlerde  kullanıcıların Tc kimlik bilgilerini internetten doğrulatmak suretiyle internete girişlrine izin verir. Eğer tc kimlik numarası, Adı Soyadı , Doğum Tarihi bilgileri doğrulanırsa kullanıcıyı inernete çıkarır. Sistem  loglarına bu şekilde kayıtlanır.

T.C. kimlik doğrulamalı hotspot internet sistemi ile müşterileriniz internete tc kimlik bilgilerini girerek giriş yapabilirler. Sistem nüfus kimlik idaresinden online tc kimlik doğrulaması yaparak çalışır. Kişi tc kimlik bilgilerini doğru giriş yaparsa internete giriş yapabilir. Bu sistemle beraber aynı anda sms li hotspotta aynı anda kullanılabilir. Kişinin tc kimlik bilgileri doğrulanırsa yazdığı cep numarasına kullanıcının gireceği şifre sms olarak gönderilebilir.

OTEL ENTEGRASYON

Pfsense Otel Yazılımlarıyla entegrasyon

Konaklama tesislerinde, müşterilerin internet erişiminden memnun kalmaları tekrar aynı oteli seçmelerinde en büyük nedenlerden bir tanesi haline geldi, otel müşterisinin hem hızlı, hemde kolay hem güvenli hemde 5651 sayılı kanuna göre internete erişmesi günümüz şartlarında artık kaçınılmaz bir durum.

Ayrıyeten otel çevresindeki insanların otelin wifi ağını kaçak olarak kullanmamaları otel yonetiminin en büyük isteklerinden bir tanesi, otel wifi şifresini herhangi bir şekilde 3 ncü şahısların eline geçmesi, otel internet hızını bir hayli yavaşlatmaktadır, bu sebeple sadece otel müşterisinin intereneti kullanması için bir doğrulama yöntemine ihtiyaç duyulmaktadır, buda ancak otele check-in yapılmış müşterileri otel yazılımndan doğrulama yaparak internete erişmesini sağlayacak bir hotspot cihazına ile mümkündür, konaklama tesislerinin bu ihtiyacını Pfsense hotspot sistemi ile en güvenli bir şekilde sağlamaktayız.

        Pfsense Hotspot Sistemi Nasıl Çalışır?

Otel yazılımları entegrasyonu ile;  Pfsense hotspot yazılımı, otel yazılımı veritabanından  (oracle, sql, mysql, fibird,vb) veya xml olarak dışarı çıkarılmış check in dosyasından gerekli olan bilglieri okuyarak sadece otelde kalan kişilerin otel interneti kullanması sağlanır.  Kişilere internet erişiminde gerekli olan tc kimlik – passaport numarası  ve oda numarası sorulur, müşteri bu bilgileri doldurduktan sonra pfsense hotspot gerekli olan bilgileri otel yazılımından doğrular , doğrulama sonucu kişinin otelde kaldığı doğrulanırsa kişiye internet erişimi için izin verilir ve kimlik bilgilerine göre 5651 kanununa uyumlu bir şekilde loglama yapılır.

Entegre Otelcilik Yazılımları ; veritabanı Oracle, SQL, MYSQL, FIBIRD otel yazılımları ile veya Xml olarak veritabanını dış ortama veren yazımlarla entegrasyonumuz vardır,

 Otel yazılımınız aşağıdaki listede yer almıyorsa uygun sistemler için entegrasyon en kısa zamanda sağlanır.

  • Fidelio – Opera
  • Elektra
  • Amonra  vb. yazılımlar

  OTEL KARŞILAMA EKRANI İSTEĞE GÖRE DİZAYN EDİLEBİLİR.

Yardıma Mı İhtiyacınız Var?  Size özelleştirilmiş bir teklif sunabiliriz.

Bize 0212 220 10 den ulaşabilir veya whatsap üzerinden bize anında ulaşabilirsiniz.

D2 Bilgi Teknolojileri Hab. Yazılım ve Güv. Sistemleri


D2 BİLGİ TEKNOLOJİLERİ HAB. YAZILIM VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ

Şenlikköy Mah. Ay Sk No:6/1 Florya / Bakırköy / İstanbul

0212 220 10 32

0212 220 10 43

d2@d2.com.tr