Proxmox Mail Gateway

Proxmox Mail Fateway Profesyonel Destek ve Kurulum işlemleri için D2 Bilgi Teknolojileri ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

0212 220 10 32   d2@d2.com.tr

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım !

Proxmox Mail Gateway , posta sunucunuzu ortaya çıktıkları andan itibaren tüm e-posta tehditlerine karşı korumanıza yardımcı olan önde gelen açık kaynaklı e-posta güvenlik çözümüdür. Kullanıcı dostu, web tabanlı yönetim arayüzü ile birlikte esnek mimari, BT uzmanlarının ve işletmelerin tüm gelen ve giden e-postaları kolayca kontrol etmelerini ve kullanıcılarını spam, virüs, kimlik avı ve truva atlarından korumalarını sağlar.

Herhangi bir boyuttaki kuruluşlar, Anti-spam ve anti-virüs platformunu sadece birkaç dakika içinde kolayca dağıtabilir ve uygulayabilir. Tam özellikli posta proxy’si, güvenlik duvarı ile dahili posta sunucusu arasında dağıtılır ve tüm e-posta trafiğini tek bir platformdan kontrol etmenizi sağlar. Proxmox Mail Gateway, güvenli ve profesyonel bir e-posta iletişimini kolayca sürdürmenize, iş sürekliliğini sağlamanıza ve müşteri memnuniyetinin yanı sıra yüksek iş itibarı kazanmanıza yardımcı olur.

Proxmox Mail Gateway Posta Ağ Geçidi Özellikleri

Proxmox Mail Gateway, e-posta sunucunuzu e-posta tehditlerine karşı korumanıza ve kurumsal sınıf özellik seti ile veri bütünlüğünü sağlamanıza yardımcı olan kapsamlı bir açık kaynaklı e-posta güvenlik platformudur.

Spam Ve Virüs Algılama

Proxmox Mail Gateway , spam, virüs, truva atı ve Kimlik Avı e-postalarına odaklanarak posta sunucunuzu tüm e-posta tehditlerine karşı koruyan bir posta proxy’sidir. Güvenlik duvarınızla dahili e-posta sunucusu arasında dağıtılan tüm gelen ve giden e-posta trafiği analiz edilir ve Postfix Mail Transport Agent (MTA), ClamAV® antivirus engine ve Apache SpamAssassin™ projesi gibi çeşitli posta filtreleme hizmetleri uygulanır.

Virüs Taraması

Proxmox Mail Gateway, Clamav’ı Google Güvenli Tarama veritabanıyla bütünleştirir.

Clamavname

ClamAV, truva atlarını, virüsleri, kötü amaçlı yazılımları ve diğer kötü amaçlı tehditleri tespit etmek için tasarlanmış açık kaynaklı bir virüsten koruma motorudur. Yüksek performanslı mutli iş parçacıklı tarama daemon, isteğe bağlı dosya taraması için komut satırı yardımcı programları ve otomatik imza güncellemeleri için akıllı bir araç sağlar.

Spam Algılama

Proxmox , spam imzalarını tanımlamak için çok çeşitli yerel ve ağ testleri kullanır. Bu, spam gönderenlerin mesajlarını oluşturabilecekleri bir yönü belirlemelerini zorlaştırır. Her bir e-posta analiz edilecek ve bir spam puanı atanacaktır. Sistemler, yanlış pozitiflerin ve yanlış negatiflerin sayısını en aza indirgemek açısından çalışan kuralların verimliliğini optimize etmeye çalışır.

Ağınızda Proxmox Mail Gateway posta ağ geçidi nasıl dağıtılır:

proxmox mail gateway

Temel bir e-posta sunucusu mimarisinde, e-posta trafiği (SMTP) genellikle güvenlik duvarına gelir ve doğrudan posta sunucunuza iletilir.

Güvenlik duvarınız ve posta sunucunuz arasında uygulanan Proxmox Mail Gateway posta ağ geçidini kullanarak, tüm e-posta trafiği (SMTP) önce posta ağ geçidine iletilir, istenmeyen tüm e-postalar filtrelenir ve kaldırılır veya reddedilir (sıra filtrelemeden önce) ve ancak o zaman posta sunucunuza iletilir.

Filtreleme Yöntemleri

Alıcı Doğrulama – Proxmox Mail Gateway Çözümü

Ağınıza ulaşan önemsiz mesajların çoğu, var olmayan kullanıcılara e-postalardır. Proxmox Mail Gateway Mail Gateway, bu e-postaları SMTP düzeyinde algılar, yani ağlarınıza aktarılmadan önce. Bu, spam ve virüsler için analiz edilecek trafiği %90’a kadar azaltır ve posta sunucularınız ve tarayıcılarınızdaki çalışma yükünü azaltır.

Gönderen ilkesi çerçevesi (SPF)

Sender Policy Framework (SPF), e-postaları doğrulamak ve gönderenin IP adresinin sahteciliğini önlemek için açık bir standarttır. SPF, bir Internet etki alanı yöneticisinin, Etki Alanı Adı sisteminde (DNS) belirli bir SPF kaydı oluşturarak belirli bir etki alanıyla hangi bilgisayarların e-posta göndermeye yetkili olduğunu belirtmesine izin verir.

DNS tabanlı kara delik listesi

DNS tabanlı bir kara delik listesi (DNSBL), bir internet sitesinin Internet’teki bilgisayar programları tarafından kolayca sorgulanabilen bir biçimde IP adreslerinin bir listesini yayınlayabileceği bir araçtır. Teknoloji, Alan Adı sisteminin üzerine kurulmuştur. DNSBLs, SPAM ile bağlantılı Adres listelerini yayınlamak için kullanılır.

SMTP beyaz listesi

Gönderenleri SMTP engellemesinden hariç tutun. (Greylisting, Alıcı Doğrulama, SPF ve RBL) tüm SMTP denetler önlemek için ve tüm e kabul-filtre kuralı sistem analizi için postalar, bu listeye (Sender) Etki (Gönderici/Alıcı), Posta adres (Gönderici/Alıcı), (Gönderici/Alıcı) Düzenli İfade, IP Adresi, IP ağ (Sender şunları ekleyebilirsiniz: )

Bayes filtresi-otomatik olarak eğitilmiş istatistiksel filtreler

Bazı özel kelimelerin meşru e-postalardan ziyade spam e-postalarda ortaya çıkma olasılığı daha yüksektir. Bu kelimeleri tanımak için eğitilmiş olan Bayesian, her e-postayı kontrol eder ve veritabanında bir spam kelimesi olup olmadığına dair olasılıkları ayarlar. Bu otomatik olarak yapılır.

Siyah ve beyaz listeler

Siyah ve beyaz listeler, alıcılara e-postaları kabul etmek, engellemek veya karantinaya almak için kullanılan bir erişim kontrol mekanizmasıdır. Bu, etki alanları, e-posta adresi, düzenli ifade, IP ağı, LDAP Grubu ve diğerleri gibi farklı nesneler uygulayarak kural sistemini ayarlamanıza olanak tanır.

Greylisting

Greylisting, sisteminizin tanımadığı bir göndericiden gelen bir e-postayı geçici olarak reddettiği anlamına gelir. Geçici hatalar posta teslimi için RFC belirtimlerinde yerleşik olduğundan, meşru bir sunucu e-postayı daha sonra yeniden göndermeye çalışır. Bu, spam gönderenlerin sıraya girmemesi ve normal bir posta aktarım aracısının normalde yapacağı gibi posta teslimini yeniden denemesi nedeniyle etkili bir yöntemdir. Greylisting, e-posta trafiğini %50’ye kadar azaltabilir. Gri listeye alınmış bir e-posta hiçbir zaman posta sunucunuza ulaşmaz ve bu nedenle posta sunucunuz spam göndericilere işe yaramaz “teslim edilmeyen raporlar” göndermez.

Spam URI gerçek zamanlı BlockList (SURBL)

SURBLs, ileti gövdesi Urı’lerine (genellikle web siteleri) dayalı spam’i tespit etmek için kullanılır. Bu, onları diğer gerçek zamanlı engelleme listelerinin çoğundan farklı kılar, çünkü SURBLs spam gönderenleri engellemek için kullanılmaz. SURBLs, mesaj gövdelerinde belirtilen spam ana bilgisayarlarına sahip mesajları engellemenize izin verir.

E-Postaları Hızlı Bir Şekilde Bulun

Yenilikçi Proxmox Mail  mesaj izleme Merkezi

Yenilikçi Proxmox Mail Gateway mesaj izleme Merkezi, mevcut tüm günlükleri izler ve özetler. Web tabanlı ve kullanıcı dostu yönetim arayüzü ile BT yöneticisi, e-posta akışını tek bir ekrandan kolayca gözden geçirebilir ve kontrol edebilir.

Mesaj izleme Merkezi, günde bir milyondan fazla e-postayı işleyen Proxmox Mail Gateway posta ağ geçidi sitelerinde test edilen çok hızlı ve güçlüdür. Son 7 gündeki tüm farklı günlük dosyaları sorgulanabilir ve sonuçlar akıllı bir algoritma ile özetlenir.

İlgili tüm günlük dosyaları görüntülenir

 • E-postanın gelişi
 • Sonuçlarla Proxmox Mail Gateway filtreleme işlemi
 • E-posta sunucunuza dahili kuyruk
 • Son teslimatın durumu

Gerçek zamanlı

Gerçek zamanlı syslog son 100 satırı gösterir, çıktı bir hizmetten günlük dosyalarını seçerek veya tek bir arama dizesi girerek filtrelenebilir.

Proxmox HA kümesi ile yüksek kullanılabilirlik

İşletmeniz için %100 güvenli bir e-posta sistemi sağlamak için Proxmox Mail Gateway yüksek kullanılabilirlik (HA) kümesi geliştirdik. Proxmox Mail Gateway HA kümesi, son derece iyi performans sağlayan benzersiz bir uygulama düzeyi kümeleme şeması kullanır. Birkaç dakika içinde hızlı kurulum ve basit, sezgisel yönetim bakım ihtiyaçlarını düşük tutar. Geçici arızalardan sonra, düğümler herhangi bir operatör etkileşimi olmadan otomatik olarak yeniden bütünleşir.

VPN tüneli üzerinden veri senkronizasyonu

Proxmox Mail Gateway HA kümesi bir ana ve birkaç düğümden (en az bir düğüm) oluşur. Tüm yapılandırma ana bilgisayarda yapılır ve daha sonra bir VPN tüneli üzerinden tüm küme düğümlerine senkronize edilir.

Proxmox  HA kümesinin faydaları:

 • Merkezi yapılandırma yönetimi
 • Tam yedekli veri depolama
 • Yüksek kullanılabilirlik
 • Yüksek performans
 • Benzersiz uygulama düzeyi kümeleme şeması
 • Küme kurulumu birkaç dakika içinde yapılır
 • Düğümler, herhangi bir operatör etkileşimi olmadan geçici arızalardan sonra otomatik olarak yeniden bütünleşir.

Yük Dengeleme-MX kayıtları ile küme

MX records ile yüksek performanslı yük dengeli bir posta kümesi kurmak kolaydır. Aynı önceliğe sahip iki MX kaydı tanımlamanız yeterlidir.

Başlamak için, her biri kendi IP adresine sahip iki çalışan Proxmox Mail Gateway posta ağ geçidine ihtiyacınız vardır. Sonra MX kayıtlarınızı tanımlarsınız. Her iki ana bilgisayarda da e – postalar alacaksınız-az ya da çok yük dengeli, dairesel zamanlama kullanarak. Round-robin (RR), sistemler arasında değişen bir zamanlama algoritmasıdır. Bir ana bilgisayar başarısız olursa, diğeri kullanılır.

Not: bu ana bilgisayarlar için ters arama girdileri (ptr kayıtları) eklemek her zaman çok yararlıdır. Günümüzde birçok e-posta sistemi, geçerli PTR kayıtları olmadan ana bilgisayarlardan gelen e-postaları reddetmektedir.

Çoklu Adres kayıtları

Çok sayıda etki alanınız varsa, etki alanı başına bir MX kaydı ve birden çok Adres kaydı kullanmak mümkündür. Bu şekilde, tüm etki alanlarınıza bir DNS MX kaydı ekleyebilir, bu da birden fazla IP adresine işaret eder ve birçok etki alanına birden fazla kayıt ekleme yükünden tasarruf etmenizi sağlar.

Nesne yönelimli kural sistemi ile özelleştirme

Nesne yönelimli kural sistemi, ortamınız için özelleştirilmiş kurallar oluşturmanıza olanak sağlar. Filtre kurallarını kullanıcı, etki alanı, zaman çerçevesi, içerik türü ve sonuçta ortaya çıkan eyleme göre tanımlamanın kolay ama çok güçlü bir yoludur. Proxmox Mail Gateway Mail Gateway, kendi özel sisteminizi yapılandırmak için birçok güçlü nesne sunar.

Kurallar:

 • Eylemler-nesne: e-posta ile ne olması gerektiğini tanımlar.
 • WHO-object: e-postanın göndereni veya alıcısı Kimdir?
 • Ne nesnesi: e-postada ne var?
 • Ne zaman-nesne: ne zaman Proxmox Mail Gateway posta ağ geçidi tarafından alınan e-posta nedir?

Kategoriler:

Her kuralın beş kategorisi vardır: ne zaman, ne ve eylem. Bu kategorilerin her biri birkaç nesne ve bir yön (giriş, çıkış ve her ikisi) içerebilir.

Seçenekler, basit spam ve virüs filtresi kurulumlarından, belirli e-posta türlerini engelleyen ve bildirim üreten karmaşık, son derece özelleştirilmiş yapılandırmalara kadar uzanır.

Kolay dağıtım ve tam yönetim kontrolü

Proxmox, tam özellikli, açık kaynaklı bir posta proxy’sidir ve posta sunucunuzu spam, virüs, truva atı ve Kimlik Avı e-postalarından korur. Güvenlik duvarı ile gelen ve giden e-posta trafiğini analiz ettiği ve filtrelediği dahili posta sunucunuz arasında dağıtılır. Bu, sunucularınızdaki yükü azaltır ve kaynak kullanımını artırmaya yardımcı olur.

Proxmox Mail Gateway  tam bir işletim sistemidir. Kurulum ISO görüntüsü, platformu sadece birkaç dakika içinde kurmak ve çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Çıplak metal bir yükleyici olarak, tüm büyük sanallaştırma platformlarında özel bir donanıma veya alternatif olarak sanal bir ana bilgisayara yükleyebilirsiniz .

Proxmox Mail Gateway, üretim için kullanıma hazır kurumsal sınıf bir yazılımdır. Kurumsal ortamınızda güvenle çalıştırmak için  profesyonel teknik destek mevcuttur. Bir destek aboneliği, kararlı Proxmox Mail Gateway Enterprise deposuna, web arayüzü üzerinden kolay güncellemelere ve doğrudan Proxmox Mail Gateway destek ekibinden teknik yardıma erişimi garanti eder.