Yapısal Kablolama

Ses ve veri kablolama,  ethernet kablolama, kablolama, ağ kabloları… bunların hepsi kablolama için kullanılan terimlerdir. Duvarlardaki bakır veya fiber kablolamadır. Bu kablolar bilgisayarınızı, telefonunuzu, kablosuz erişim noktalarını, kameraları, fotokopi makinelerini vb. verilerinize ve telefon ağınıza bağlar. Bu kablolar olmadan ağ kalitesi tam olarak sağlanamaz. Bu kablolar ayrıca, ethernet (PoE) teknolojisini kullanan kameralar, kablosuz erişim noktaları ve telefonlar gibi cihazlara da güç sağlayabilir.

Yapısal kablolama altyapısı ses ve veri ağınızın en kritik parçası olduğundan, nitelikli bir ses ve veri kablolama sağlayıcısının seçilmesi kritik bir karardır. D2 Bilgi Teknolojileri, tüm projelerini sertifikalı kurucuları ile TIA / EIA-568 C, IEEE ve BICSI standartlarına uygular.

D2 Bilgi Teknolojileri olarak, üretici garantileriyle desteklenen yapısal kablolama çözümlerimizde sadece yüksek kaliteli ürünler kullanıyoruz. Amacımız, müşterilerimize bugünün standartlarına uygun olarak tasarlanmış tüm uygulamaları destekleyebilecek fiziksel katman altyapısı sunmaktır. Dinlemek, işinizi incelemek ve hedeflerinizi anlamak için zaman ayırarak,  kurulum sırasında ve sonrasında servis ve destek ile eksiksiz bir ses ve veri kablolama çözümü kurabilir sistemler sunuyoruz.

 

                  

Dizayn

D2 bilgi Teknolojileri personeli, bugün ve gelecek için ses ve veri ağı kablolama gereksinimlerinizi karşılayacak yapısal bir kablolama çözümü oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir. Yeni inşaat veya mevcut tesisiniz için tavsiyeler konusunda uzmanız. İşletmeniz için neler önereceğimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün bize ulaşın. 

Kurulum

Kurulum ekibimiz, en yüksek kalitede yapısal kablo tesisatı sağlamak için üreticilerimiz tarafından eğitilmiş ve sertifikalandırılmıştır.  Bu yaklaşım endişesiz, güvenilir bir ses ve veri kablolama çözümü sağlar.

D2 Bilgi Teknolojileri yapısal kablolama çalışmamızdan bir görüntü

KABLO  ÇEŞİTLERİ

Kategori 5e

Genel olarak “Cat 5e” olarak adlandırılan, yüksek sinyal bütünlüğü için tasarlanmış bükümlü bir çift kablo türüdür. Genellikle bilgisayar ağları kablolamasında kullanılır ve ayrıca temel ses servislerini taşımak için de kullanılır.

Kategori 6:

Genel olarak “Cat 6” olarak adlandırılan Ethernet 10Base-T, 100Base-TX ve 1000Base-T (Gigabit Ethernet) bağlantılarını taşımak için kullanılır. Cat 6 kablosu, daha önceki kablolama standartlarından daha çapraz ve sistem gürültüsü için daha katı şartnamelerle desteklenir.

Kategori 6a:

Genel olarak “Cat6a veya Cat6 Artırılmış veya 10 gig” olarak anılır, bükümlü çift kablo sistemleri için gelişmiş performans standartları için en son standarttır. Kategori 6a, Cat 6’nın iki katı olan 500 MHz’e kadar olan frekanslarda tanımlanır. Kategori 6a, özellikle yüksek yabancı gürültüsü sergileyen Cat 6 UTP (korumasız bükümlü çift) ile karşılaştırıldığında, özellikle yabancı karışma alanında, gelişmiş spesifikasyonlarda çalışır.

Çok Modlu Fiber:

Bağlantıların 100 MB / s veya daha az 1000 metreden daha az, 1 GB / s veya daha az veri hızları için 550 metreden, 10 GB / s veya daha az veri hızları için 300 metreden az olduğu öncül uygulamalar için en uygun . İki tür çok modlu fiber vardır, 62,5 um ve 50 um. D2 Bilgi Teknolojileri ekibimiz sizin için doğru tipin belirlenmesine yardımcı olabilir.

Tek Modlu Fiber:

Çok modun kapasitesini aşan bant genişliği gereksinimleri, çok modun kapasitesini aşan mesafeler ve uygulamanın video gibi tek modda belirlediği yerler için en uygun seçenektir.