Samsung Officeserv 7030 Ip Telefon Santrali Genel Özellikler

Samsung OfficeServ 7030 Ip Telefon Santrali ; 4 ila 20 hatta sahip ofisler için en uygun komünikasyon ürünüdür ve ses ve uygulamalar da dahil olmak üzere kompleks fonksiyonlar sunar. Kullanıcılar; dijital telefonlar, IP telefonlar, mobil telefonlar, PC’ ler ve sunucular gibi çeşitli platformalarda muhtelif telefon fonksiyonlarını ve uygulamaları kullanabilirler.


Entegre Komünikasyon Ortamı

OfficeServ 7300; Yerel Alan Ağı (LAN) modüllerinin yanı sıra sesli çağrı fonksiyonunu da kullanarak veri aktarım servisi sunar. Kullanıcılar; kablosuz/ kablolu entegrasyon platform (Telefon/ PC’ ler, Kablosuz Telefonlar ve Yanbirimler) fonksiyonlarını kullanarak, uygun şekilde komünikasyon sağlayabilirler.

LAN Fonksiyonları

OfficeServ 7030, LAN arabirim modüllerini desteklemektedir; böylece ek veri ekipmanı kullanmaya gerek kalmadan 100 baz-T arabirimi üzerinden dahili İntranet ile veri alış verişi yapılabilmektedir.

Kablosuz LAN Servisi; OfficeServ 7030; ofis bölgesinde kablosuz/ kablolu kompleks servisler için kablosuz LAN
çözümü sunar. OfficeServ 7030, kablosuz LAN baz istasyonu kullanır; böylece OfficeServ 7030, kablosuz/ kablolu ses/ veri komünikasyonu ve internet erişim fonksiyonu hizmeti sunar. Ayrıca, 7030 için kullanılan çok yönlü mobil istasyonlar nedeni ile, her zaman ve her yerde verimli ve kullanışlı bir iş ortamı oluşturulabilir.

Çeşitli Uygulama Çözümleri

OfficeServ 7030, OfficeServ News, OfficeServ EasySet, İnternet Çağrı Merkezi, R-NMS,Entegre Faks Sunucusu ve Dijital Entegre Kayıt Sistemleri gibi çeşitli uygulama çözümleri sunmaktadır.

Genişletilebilir Hat Kapasitesi

OfficeServ 7030, hat kapasitesi doğrultusunda ana kabin ve genişletilmiş kabin olarak sınıflandırılmaktadır. Ana kabin 10 hatta kadar destek sunmaktadır. Ana kabin, genişletilmiş kabinle birlikte çalışırsa, 20 hatta kadar destek sunabilmektedir.

Uygulamalı Modülerite

OfficeServ 7030’un hem donanımı hem de yazılımı modüler olarak tasarlanmıştır. C.O. hatta ya da abone hatları, kolaylıkla genişletilebilir ya da kullanıcı ihtiyaçlarına bağlı olarak sistem işletimi esnasında bile fonksiyon eklemesi yapmak için yeni yazılım yüklenebilir.

Samsung OfficeServ 7030 Yönetim ve Kolay Bakım

Sistem fonksiyonları aşağıdakiler üzerinden kolaylıkla kullanılabilmektedir.MMC Programlanması için PC (PCMMC)
PCMMC, OfficeServ 7030 sisteminin muhafaza edilmesi için kullanılabilmektedir. PCMMC kullanıcıların program menülerini kullanmak suretiyle sistem verilerini geri almasına, değiştirmesine ya da kontrol etmesine imkan sunmaktadır.Web Yönetimi Programı Web yönetim programı, kullanıcının OfficeServ 700 sistemini kolaylıkla muhafaza etmesine imkan sunmaktadır. Sistem verilerini geri almak, değiştirmek ya da kontrol etmek için web menülerini kullanınız.

Samsung Officeserv 7030 Kapasite ve Sistem Konfigürasyonları

OfficeServ 7030, Ana karta ve yardımcı kartın monte edilmesi için üç adet yuvaya sahiptir. Her bir yuva, OfficeServ 7030’un konfigürasyon tipine bağlı olarak aşağıdaki fonksiyonların yürütülmesi için yardımcı kartları barındırmaktadır.
OfficeServ 7030 sistemi içerisine, maksimum 20 hat yerleştirilebilmekte ve çalıştırılabilmektedir; istasyon ve ana telefon hattının hat oranı kullanıcı ihtiyaçlarına bağlı olarak ayarlanabilmektedir. Aşağıdaki tablo, OfficeServ 7030’un maksimum hat kapasitesini göstermektedir.

OfficeServ 7030 Sistem Kapasitesi

Başlangıç kapasitesi aşağıda yazılmıştır.

Kabin (Bağımsız) – Dijital ana telefon hattı kanalı: 4
– Analog telefon hattı kanalı: 4
– İstasyon bağlantı noktası: 10
– VoIP kanalı: 4
– SIP ana hat kanal
ı: 8
– SPnet ana hat kanal
ı : 8
– Samsung IP telefon kanal
ı: 20
– WIP telefon kanal
ı: 20
– SIP telefon kanal
ı: 20
– Sesli mail kanal
ı: 2
– DTMF kanal
ı: 4
– CID olu
şturma/ alım kanalı: 4
– Konferans Fonksiyonu: 5-ki
şi 6-grup

Maximum Kapasite aşağıda yazılmıştır.

Ana kabin + Genişletme kabini – Dijital ana hat kanalı: 8
– Analog ana hat kanalı: 8
– İstasyon bağlantı noktası: 20
– VoIP kanalı: 8
– SIP ana hat kanal
ı: 8
– SPnet ana hat kanal
ı : 8
– Samsung IP telefon kanal
ı: 20
– WIP telefon kanal
ı: 20
– SIP telefon kanal
ı: 20
– Sesli mail kanal
ı: 4
– DTMF kanal
ı: 8
– CID olu
şturma/ alım kanalı: 8
– Konferans fonksiyonu: 5-ki
şi 6-grup

Samsung OfficeServ 7030 Kapasite ve Teknik Bilgiler İçeren Dökümanı
Samsung OfficeServ 7030 Ip Telefon Santrali