Samsung Officeserv 7070 Ip Telefon Santrali Genel Özellikler

Samsung OfficeServ 7070 Ip Telefon Santrali ; 12 ila 48 dahili hatta kadar yükselebilen esnek bir mimaride üretilmiş ve 50 aboneye kadar sahip ofisler için en uygun dijital , analog ve ip bir iletişim ürünüdür. Ses ve uygulamalar da dahil olmak üzere tümleşik özellikler sunar. Kullanıcılar; dijital telefonlar, IP telefonlar, analog telefonlar , mobil telefonlar, PC’ ler gibi çeşitli platformalarda telefon fonksiyonlarını ve uygulamaları kullanabilirler.


Entegre Komünikasyon Ortamı

OfficeServ 7070; Yerel Alan Ağı (LAN) modüllerinin yanı sıra sesli çağrı fonksiyonunu da kullanarak veri aktarım servisi sunar. Kullanıcılar; kablosuz/ kablolu entegrasyon platform (Telefon/ PC’ ler, Kablosuz Telefonlar ve Yanbirimler) fonksiyonlarını kullanarak, uygun şekilde komünikasyon sağlayabilirler.

Yüksek Kaliteli Ip Telefon Özelliği

OfficeServ 7070; veri paketi ve ses paketi önceliklerini gruplamalardan ayırır; böylece sesli aramalarda aşağıdaki Servis Kalitelerini (QoS) desteklemektedir.:

  • Katman 2 QoS: Öncelik İşleme Faaliyetleri (802.1p), VLAN(802.1q)Ÿ
  • Katman 3 QoS: Sınıf Bazlı Sıralama(CBQ), Gerçek Zamanlı Aktarım Protokolü (RTP)
  • Öncelikli Sıralama, WAN için Talep Üzerine Bant Genişliği Yönetimi.

LAN Fonksiyonları

OfficeServ 7070, LAN arabirim modüllerini desteklemektedir; böylece ek veri ekipmanı kullanmaya gerek kalmadan 100 baz-T arabirimi üzerinden dahili İntranet ile veri alış verişi yapılabilmektedir.

Kablosuz LAN Servisi; OfficeServ 7070; ofis bölgesinde kablosuz/ kablolu kompleks servisler için kablosuz LAN
çözümü sunar. OfficeServ 7070, kablosuz LAN baz istasyonu kullanır; böylece OfficeServ 7070, kablosuz/ kablolu ses/ veri komünikasyonu ve internet erişim fonksiyonu hizmeti sunar. Ayrıca, 7070 için kullanılan çok yönlü mobil istasyonlar nedeni ile, her zaman ve her yerde verimli ve kullanışlı bir iş ortamı oluşturulabilir.

Çeşitli Uygulama Çözümleri

OfficeServ 7070, OfficeServ News, OfficeServ EasySet, İnternet Çağrı Merkezi, R-NMS,Entegre Faks Sunucusu ve Dijital Entegre Kayıt Sistemleri gibi çeşitli uygulama çözümleri sunmaktadır.

Genişletilebilir Hat Kapasitesi

OfficeServ 7070, tekli bir kabin mimarisini sahiptir ve bir duvar üzerine yerleştirilmiştir. Göze hitap etmesi nedeniyle, bir ofis içerisine kuralabilmektedir. Kullanıcı, universal yuvalar içerisine ek olarak çoklu servis kartları yerleştirmek suretiyle sistemi genişletebilir. Universal slotlara DLI , SLI , TRK , BRI yada 1 adet olmak üzere PRI takılabilir.

Uygulamalı Modülerite

OfficeServ 7070’un hem donanımı hem de yazılımı modüler olarak tasarlanmıştır. C.O. hatta ya da abone hatları, kolaylıkla genişletilebilir ya da kullanıcı ihtiyaçlarına bağlı olarak sistem işletimi esnasında bile fonksiyon eklemesi yapmak için yeni yazılım yüklenebilir.

Samsung OfficeServ 7070 Yönetim ve Kolay Bakım

Sistem fonksiyonları aşağıdakiler üzerinden kolaylıkla kullanılabilmektedir.MMC Programlanması için PC (Device Manager) DM, OfficeServ 7070 sisteminin muhafaza edilmesi için kullanılabilmektedir. PCMMC kullanıcıların program menülerini kullanmak suretiyle sistem verilerini geri almasına, değiştirmesine ya da kontrol etmesine imkan sunmaktadır.Web Yönetimi Programı Web yönetim programı, kullanıcının OfficeServ 7000 sistemini kolaylıkla muhafaza etmesine imkan sunmaktadır. Sistem verilerini geri almak, değiştirmek ya da kontrol etmek için web menülerini kullanınız.

Samsung Officeserv 7070 Kapasite ve Sistem Mimarisi

OfficeServ 7070, duvara monte edilecek bir ana kabinden ve bir harici Linux sunucusuna monte edilecek OfficeServ Feature sunucusundan oluşmaktadır. Ana kontrol bloğu olan BMP kartının ana parçası (Temel Ana İşlemci, Ana Blok), OfficeServ 7070’in genel işlemlerini yönetmek ve anahtarlama, sinyal işleme ve terminal yönetim fonksiyonlarını idare etmek için ana kabin içerisine yerleştirilmektedir. Ayrıca B8S parçası (Temel Ana İşlemci, 8SLI Bloğu) ve E8S kartı (Genişletilmiş 8SLI Kartı), kullanıcının muhtelif opsiyonel kartları monte ediebilmesi için tasarlanmıştır. OfficeServ 7070 sisteminin servis konfigürasyon diyagramı aşağıdaki şekilde gösterilmektedir

OfficeServ 7070 Maximum Sistem Kapasitesi

7070 santrale ait kapasite bilgilerini içeren diyagram aşağıdadır. Kapasite şemasını kontrol ederek , size uygun kapasite bilgilerine ulaşabilirsiniz. Samsung 7070 özellikleri , VOIP , SIP Trunk , Samsung IP Telefon , SIP Abone , Wi-Fi Telefon kapasitelerini de içeren pdf dosyasını inceleyebilirsiniz.

Samsung OfficeServ 7070 Ip Telefon Santrali (2)