wood_dark_background_texture_55321_3840x2400-1500×430

d

o

l

p

w

a

y

network security

Bir güvenlik duvarından daha fazlası

yenibanner
YAZILIM ÇÖZÜMLERİ
sistem_destek_banner

Kurumsal Bilgisayar Bakım Anlaşmaları & Teknik Destek Hizmetleri

Tek noktada birçok teknik konuyu çözüme kavuşturacağınız

hızlı ve dinamik kadromuzla hizmetnizdeyiz...
DETAYLAR...

Korona Virüslü Günlerde Uzaktan Çalışmak İyi Bir Fikir mi?

2019 Yılının son ayında Çin’in Wuhan kentinde tam anlamıyla nereden çıktığıda muallakta olan bir virüs türedi. Kimine göre varolan bir virüs ve mutasyon geçirdi , kimine görede yeni bişey. 2019 Aralık’tan günümüze kadar 3-4 aylık süreçte tüm dünyayı sardı ve hızla sarmayada devam ediyor. Bu dönemde Asya , Avrupa ve Amerika’da yaşam durma noktasına geldi yada tamamen içinden çıkılamaz bir hal alıp tamamen durdu. Dünya’da sağlık kuruluşları bu covid-19 adlı virüs ile savaşırken , iş dünyasıda çalışmak ve virüs ile mücadele etmek için çözüm arayışı içerisine girdi. Peki korona virüslü günlerde uzaktan çalışmak iyi bir fikir mi? Sorusuna yanıt olarak bazı uzaktan çalışma modellerinden ve bunların risklerinden bahsedelim istedik.

Uzaktan Çalışmak Nasıl Olur?

Uzaktan çalışmak , kimine göre gayet iyi olur. Kimine görede sıkıcı. Tabi burada zorunlu bir hal almışsa iş , o zaman durum değişir. Zaten son dönemlerde uzaktan çalışma gibi yada adına home office denilen evden çalışma modellerini tercih eden firmalar vardı. Bazı bildiğimiz firmalarda personel motivasyonu açısından haftanın farklı günlerinde farklı çalışanlarına bu imkanı sunuyordu.

Uzaktan Çalışmak Denilince Akla İlk Gelen Şey Nedir?

Hemen hemen herkesin aklına ilk gelen şey açık konuşmak gerekirse ; ooh sabah istediğim saatte kalkarım. Bir güzel kahvaltımı yaparım , alırım çayımı yada kahvemi açarım bilgisayarımı maillerimi okurum,  yanıtlarım falan. Tabiki de böyle bir çalışma şekli değil uzaktan çalışmak.

Uzaktan Çalışmak Güvenli Bir Bağlantı Gerektirir

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi korona virüslü bu günlerde uzaktan çalışmak iyi bir fikir. Elbette bunun klasik olarak sağlığınız vs. gibi şeylerden bahsetmeyeceğim. Bu tür durumlarda işlerimizi ofisimize gitmeden verimli bir şekilde yapmak ve ofisteki bilgisayarlar , sunucular , yedekleme cihazımız , kameralar , ip santral gibi internet üzerinden bağlantı imkanı veren her türlü cihazımıza bağlantı kurmak gerekir , tabiki bu bağlantının şifreli güvenli bir bağlantı olması gerekir.

Ofise güvenli bir bağlantı yapmak için ,

ofisinizde dolpway firewall cihazınız varsa yada düşük maliyetlerle edinmek isterseniz , sizde ofisinize şifreli güvenli bir bağlantı sağlayarak işlerinizi en verimli şekilde yürütebilirsiniz. Bu bağlantı şeklinin adı VPN ‘dir. VPN ile ilgili aklınızdaki soruların yanıtlarını buradan bulabilirsiniz —->

Dolpway’de noktadan noktaya vpn’de olsun , yada vpn client bağlantılarında olsun herhangi bir lisans satın almanız gerekmez. Aynı zamanda güvenliğiniz açısından önemli bir diğer konu ise vpn bağlantılarıları yaparak ofisinize ulaşan personelinde 5651 yasasına göre logları tutulur ve zaman damgası ile imzalama işlemi yapılır.

Uzak bağlantı yapacak kullanıcıların bilgisayar yada mobil cihazlarına vpn client yazılımları kurulmaktadır. Aşağıdaki videomuzda basitçe nasıl bir kurulum yapılıyor izleyebilirsiniz. Youtube kanalımızdan sizler için hazırladığımız diğer videolarımızıda izleyebilirsiniz.

Çalışırken Riskleri Göz Ardı Etmeyin !

Uzaktan çalışmak için belirli güvenlik önlemleri alınmadığı takdirde , ofis içerisindeki bilgisayar , sunucu , ip santral gibi ürünleriniz bir siber saldırıya maruz kalmadıysa şanslısınız demektir. Bilhassa sunucu tarafında ciddi anlamda zararlar verebilirler . Kripto virüs yada oltalama gibi yöntemlerle maddi zarara uğratabilirler.

Uzak bağlantı yapmak istediğiniz zamanlarda eğer cafe , restaurant vb. gibi herkesin kullanımına açık olan internet kaynaklarından bağlantı sağlaycaksanız ağı dinleyen ve bu tür bağlantılar üzerinden pc yada mobil cihazlarınızı hackleyebilirler. Bu sebepten pc yada her türlü mobil cihazınızda güncellemeler tam ve bir anti-virüs programınız olması gerekir. Herkesin kullanımına açık olan yerlerde hotspot internet için güvenlik yöntemlerimizi keşfedebilirsiniz.

Ofisinizdeymiş gibi telefonları cevaplamak

Uzaktan çalışırken aynı zamanda ofisinize gelen çağrıların sanki ofisteymiş gibi yanıtlanması önemli bir husus. Günümüzde birçok iletişim aracı elbette var. Mobil numaralar , Whatsapp , Skype gibi farklı platformlar üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Peki ofise gelen çağrılarınızı nasıl whatsapp yada skype üzerinden cevaplayacaksınız. Mobil telefonunuza yönlendirme yaptınız , farklı bir departmana yada diğer çalışma arkadaşınıza nasıl aktarma yapacaksınız. İşte kurumsallık adına burada sizlere alobulut ile bulut santral çözümümüzü sunuyoruz.

Bulut Santral İletişiminizi Kolaylaştırır

Bulut santraller ofisinizde hiçbir donanım yada yazılım olmadan konumdan bağımsız şekilde sadece internet telefonları üzerinden yani ip telefonlar üzerinden konuşma yaptığınız bir çözümdür. Dışardan 0212 220 1032 telefon numaranızı müşteriniz aradı , kurumsal bir karşılama mesajının ardından ofiste olmayan ama evinde bir ip telefon olan Eda Hanım müşterinizin çağrısını cevapladı , görüşmesini yaptı ve çağrının Selçuk Bey ile ilgili olduğunu söyleyerek ofiste olmayan ama farklı bir lokasyonda olan Serkan Bey’in bilgisayarında yada mobil cihazında kurulu olan softphone uygulamasına çağrıyı aktarabilir. Müşteriniz sizin ofiste yada uzakta olmanızı farketmeden işlerinizi yönetebilirsiniz. Bu görüşmeler raporlanabilir.

Uzaktan Çalışmak için D2 Bilgi Teknolojileri’nin düşük maliyetli çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik kurumsal teknik destek anlaşmaları yapan müşterilerimiz bu çözümlerimizden ücretsiz yararlanabiliyor. Sizde vakit kaybetmeden iletişim bilgilerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalıştığımız markalar

Hizmetlerimiz

Satış

İhtiyaçlarınız doğrultusunda , kaliteli ürün ve uygun maliyet gözeterek teknolojik ürünler satmaktayız

Teknik destek

Satışını yaptığımız ürünlerin teknik desteğini vermekteyiz

Bakım anlaşmaları

Sistemlerinizin periyodik olarak bakımlarının yapılması , gözlemlenmesi ve bir problem oluşmadan önlem almak için bakım anlaşmaları yapabilirsiniz.

Network kurulumları

Kablolu yada kablosuz internet ağı kurulumlarını başarılı şekilde yapmaktayız.

Uzaktan destek

Problem anında uzaktan çözülebilecek arızalarınız için destek telefon yada uzak erişim programları aracılığı ile destek alabilirsiniz.

Bulut santral

Şirketinizde bulut santral kullanarak tasarruf edebilir ve ulaşılabilirliğinizi arttırabilirsiniz. Alobulut size yardımcı olacaktır.

Güvenlik kamerası

Güvenlik olarak ihtiyaç duyabileceğiniz kamera sistemleriniz ile ilgili her türlü hizmeti vermekteyiz.

Ağ Güvenliği

Dışardan gelebilecek saldırılara karşı güvenliğinizi sağlayabiliriz. dolpway network security

Ip Santral

Samsung , Nec , Avaya , Alcatel gibi marka bilinirliği olan telefon santrallerine satış ve destek hizmetleri verebiliriz.

Sunucu kurulumları

Microsoft server , domain server , file server gibi sunucu ihtiyaçlarınıza yönelik hizmetler verebiliriz.

Çözümlerimiz

İnternet ve Ağ

Kablolu ve kablosuz internet alt yapı sistemleri ile proje odaklı çözümler sunarız.

Alt yapı ve yapısal kablolama

Yapısal kablolama ve sonlandırma çözümlerimiz ile profesyonel alt yapılar kurabiliriz.

5651 Loglama

İnternet erişim kanunu olan 5651’e göre internete giriş kayıtlarınızı tutabiliriz.

Hotspot

Kablolu yada kablosuz internete girişlerde güvenli bir bağlantı sağlamak için farklı giriş yöntemleri sunabiliriz.

Ip Santral ve Çağrı merkezi

İletişim ihtiyaçlarınıza göre farklı marka ip santral , çağrı merkezi , bulut santral çözümleri sunarız.

Bizi tercih edenler

 

Bizden haberler

Gigaset

Gigaset MultiCell Dect Sistem eğitimlerimizi tamamlayıp , yetkinlik sertifikamızı aldık. Gigaset N720 ve N870 Ip Pro ürünlerinin satış ve kurulumlarını yapmaktayız.

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları Personel Eğitim Birimleri İstanbul ve Kahramanmaraş şubeleri dolpway hotspot ve 5651 loglama çözümleri ile kursiyerlerine güvenli bir internet sağlamaktadır.

Derya Öncü Kolejleri

Derya Öncü Kolejleri Üsküdar ve Çekmeköy okullarında ağ güvenliğinde dolpway network security tercih etmiştir.Şubeler arasında VPN bağlantıları yapılarak üzerinden veri ve ses trafiği akışı güvenli bir şekilde sağlanmaktadır.

Mim Hotel

Mim Hotel , tüm otel içerisinde kullanılan internet , telefon santrali , sunucu , kamera ve bilgisayar tarafındaki tüm işlemlerinde bizi tercih etti. Bu projede birlikte çalıştığımız BSM Teknik Proje Murat Bey’e ve ekibine teşekkür ederiz.

Silk & Cashmere alobulut ile yola devam...

Silk & Cashmere mevcut kullandığı analog telefon santralinden vazgeçerek alobulut sistemimize başarılı bir şekilde geçiş sağlamıştır. Tüm telekom hatları VOIP üzerine taşınarak , şubeler ve merkez ofis kendi arasında ücretsiz görüşmektedir.

Bilkent Cyberpark

Bilkent Holding bünyesinde bulunan teknokent olan Cyberpark Ankara merkez ofis , açık alan ve konferans salonlarında dolpway hotspot ve 5651 loglama sistemi kurulumu başarı ile tamamlanmıştır. CyberPark Emre Bey ve Tufan Bey’e ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.

İletişim

D2 Bilgi Teknolojileri Hab. Yazılım. Güv. Sistemleri Tic. Ltd.Şti

Şenlikköy Mah. Ay Sk No:6/1 Florya / Bakırköy / İstanbul

0212 2201032

d2@d2.com.tr

WhatsApp Üzerinden Bize Yazın (7/24 Çevrimiçiyiz)

Şimdi Ara